PZU Bliznak Dent

Официјална страна на Приватната Стоматолошка Ординација "Близнак Дент" Official page of the Private Dental Clinic "Bliznak Dent" Оваа здраствена установа нуди врвен, препознатлив и долгогодишен квалитет од областите на : * Дентална медицина - Лечење на акутни и хронични пулпити - Санација на кариозни лезии - Пулпотомија и пулпектомија - Поставување на амалгамски пломби - Поставување на композитни пломби - Поставување на нано-композитни пломби * Пародонтологија - Чистење на меки забни наслаги - Цистење на тврди забни конкременти - Полирање на заби - Обработка, киретажа и длабоко испирање на пародонтални џебови * Фиксна протетика - Изработка на метал-керамички соло коронки и мостовски контрукции со врвен квалитет во сопствена заботехнича лабараторија - Изработка на безметални коронки и мостови - Изработка на циркониумски коронки и мостови * Мобилна протетика - Изработка на акрилатни тотални протези со акрилатни заби - Избаротка на акрилатни тотални протези со порцелански заби - Изработка на парвијални протези - Изработка на скелетирани визил протези * Имплантологја - Поставување на дентални импланти, со врвен квалитет, за намена кај мостовски или протезни помагала * Орална хирургија - Апикотомии - Цистектомии - Екстракции - Ектракции на импактирани заби - Комплицирани екстракции - Екстракција со реимплантација на заб - Третман на инфламаторни процеси - Френектомија и френетомија - Нивелација на алвеоларен гребен * Ортодонција - Поставување на фиксни ортодонтски апарати - Изработка на мобилни ортодонтски апарати

Operating as usual

Имајте блескава насмевка за Денот на вљубените, искористете го нашиот попуст од -20% за професионално избелување на заби.❤
Te keni dhëmbe te bardhë dhe buzëqeshje të bukur në Ditën e të dashuruarëve,për zbardhim profesional shfrytëzoni zbritjen tonë prej -20%.❤

#dentist #dentistry #allaboutdentistry #newsmile

Russian lips

RUSSIAN LIPS 💉👄

Зголемување на усни со хијалуронски филер , веднаш видливи резултати 💉👄

Belata nasmevka ja posakuva sekoj, a tuka sme nie da vi go ovozmozime toa !
Izrabotka na cirkularen most , bezmetalna keramika Cad Cam Zirkonia

Timot na PZU BLIZNAK DENT DR.MIRE vi posakuva Srekjna Nova Godina mnogu zdravje, srekja , uspeh i mnogu nasmevki !🎄🎆

Secret santa 🎁🎁🎁🎄🎄🎄

Валпласт протеза

Секоја возраст заслужува убава насмевка. Ставете крај на честата корекција на вашите протези.Ние ви ги нудиме еластичните Валпласт протези за подобар говор ,џвакање и повеќе смеење.#valplast #dental #dentallab #dentistry #valplastflexible

Photos from PZU Bliznak Dent's post

No one should die with their teeth sitting in a glass of water. - BRANEMARK #branemark

Beauty transformation.

Честит празник за многу години

🦷🦷🦷

Уште една успешна трансформација и задоволен пациент 🦷

Zadovolnite pacienti se nash prioritet VI BLAGODARIME🦷🦷🦷🦷😁

Zadovolnite pacienti se nash prioritet
VI BLAGODARIME🦷🦷🦷🦷😁

Photos from PZU Bliznak Dent's post

Ние ја градиме вашата самодоверба 😁

Want your business to be the top-listed Dentist in Tetovo?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Russian lips
Валпласт протеза
Zadovolnite pacienti se nash prioritet  VI BLAGODARIME🦷🦷🦷🦷😁
.
Teeth whitening
Crown bridge with denture

Location

Telephone

Address


Ul.Blagoja Toska Br 33
Tetovo
1200

Opening Hours

Monday 09:00 - 19:00
Tuesday 09:00 - 19:00
Wednesday 09:00 - 19:00
Thursday 09:00 - 19:00
Friday 09:00 - 19:00
Saturday 09:00 - 18:30
Other Tetovo dentists (show all)
Igor Mileski Ordinacija po opshta stomatologija Igor Mileski Ordinacija po opshta stomatologija
Dimo Gavroski-Kara Br 50 Vlez 2 Stan 3
Tetovo, 1200

Ordinacija po Opsta Stomatologija D-r Igor Mileski

Dental Clinic  Jabolko Dental Clinic Jabolko
Tetovo, 1200

д-р Марта Панчевска - Спасоска 076 958900

Uno Dental Uno Dental
Jane Sandanski 98/1
Tetovo, 1200

Të gjitha shërbimet stomatologjike si shërimi dhe mbushja e dhëmbëve, zëvendësimi i dhëmbëve të humbur me kurora porcelani dhe zirkoni, ortodonci, kirurgji orale me implantologji...gjendemi në ish zyrat e Auto Shkollës Uno-1

Alba Dent Alba Dent
Rr. E Shtipit Nr.61 - Tetovë
Tetovo

Poliklinika stomatologjike Alba Dent e themeluar në vitin 1991, edhe pas 28 viteve eksperiencë e vazhdon misionin e saj që të kujdeset për dhëmbët tuaj.

PZU "BAMI KOR Medika" PZU "BAMI KOR Medika"
Ulica Blagoja Toska Bb
Tetovo, 1200

Privatna zdravstven ustanova "Bami kor medika"

Prodent Prodent
Boulevard Video Smilevski Bato 2-1
Tetovo, 1200

Dental Implants, Teeth whitening, Intraoral X-Ray, Zirconia and Emax Crown Implante dentare, Zbardhje Dhëmbësh, Rengen, Kurora Zirkon dhe Emax

PZU To-To Dent PZU To-To Dent
Ivo Lola Ribar Br. 32
Tetovo, 1200

Stomatoloski uslugi

Apolon Dental Polyclinic Apolon Dental Polyclinic
Iliria Str. No. 122/1
Tetovo, 1200

Stomatoloska ordinacija Nova Dental Stomatoloska ordinacija Nova Dental
Ivo Ribar Lola 223
Tetovo, 1220

pacientite ke go kazat svoeto mislenje

Neodent Neodent
Dervish Cara 32
Tetovo, 1200

Stomatoloska ordinacija -Opsta stomatologija -Ortodoncija

D-r Tatjana Matlioska D-r Tatjana Matlioska
Ul. Marsal Tito 136
Tetovo, 1200

076 431 668

Стоматолошка ординација "Dental Care Studio" Стоматолошка ординација "Dental Care Studio"
Ulica Blagoja Toska 6, Tetovo, F. Yugoslav Repub. Of Macedonia
Tetovo, 1200

Dobredojdovte na fan stranata na DENTAL CARE STUDIO. Kliknete “Like” i redovno ke Ve informirame za nasite specijalni ponudi

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C