Bliznak Dent Dr.Ljubomir Kocevski - Близнак Дент Др.Љубомир

Official page of the private dental office "Bliznak Dent - Dr.Ljubomir Kocevski"

Operating as usual

14/04/2021

Beautiful smile transformation 🤩
Before and after 🍀

12/04/2021

Задоволната и среќна насмевка на нашите пациенти е наш успех и задоволство🍀
Пред и потоа 🤩

06/04/2021

Od totalna bezzabost do polna usta zabi 😊
Kaj nas i nevozmoznoto stanuva vozmozno. Fiksna konstrukcija (most) postavena nad implanti 🤩

20/03/2021

Уште една успешна приказна со среќен крај. 🦷❤️

Денес пациентот си доби нова насмевка со изработка на E-max литиум дисиликатни поединечно изработени коронки.
Секоја коронка беше поединечно изработена изработена до перфекционизам на денталната уметност.

Одберете го и вие најдобриот избор за вашата насмевка, одберете го Близнак Дент Др Љубомир Коцевски.

Закажете го вашиот термин на телефонскиот број: +38971208100

www.bliznakdent.com.mk

17/03/2021

Уште една успешно завршена приказна и уште еден од многуте задоволни пациенти кој денес ја доби својата нова беспрекорна насмевка.
Комплетна реконструкција на горниот и долниот забен низ преку комбинација на дентални импланти и изработка на забни мостови.

Закажетего вашиот термин во ДМ или јаветесе на +38971208100.

Вашиот Близнак Дент
Др Љубомир Коцевски

12/03/2021

Minimal invasive dentistry 🤩
Корекција на фронт без препарација на Вашите заби 😃

Закажете термин на: 071/208-100

Близнак Дент Д-р Љубомир Коцевски

www.bliznakdent.com.mk

08/03/2021

Среќна насмевка е најубав поклон за секоја жена, а ние подаруваме убави насмевки и за 8ми Март😊
Драги дами, Ви го честитаме денот на жената со желба секогаш да сте задоволни, среќни и насмеани 🌸

04/03/2021

Before and after 🤩

Уште една прекрасна трансформација на насмевка 🌸

Близнак Дент - Др Љубомир Коцевски

Тел: 071/208-100

02/03/2021

Насмевката е најубавиот украс на вашето лице🤩
Пред и потоа - Zirconia коронки во горната вилица

Закажете бесплатна консултација и преглед на тел: 071/208-100

Близнак Дент -
Д-р Љубомир Коцевски

01/03/2021

Заблескајте за денот на жената со вашата бела насмевка 😍🦷

По повод претстојниот празник 8-ми Март, со намаление на цената на професионалното ласерско белеење на забите од 6000мкд на 4000мкд, нашиот тим овозможува секоја жена да блесне со својата насмевка. 🦷

Промотивната цена важи до 08.03.2021.

Закажете го вашиот термин на +38971208100.

Близнак Дент
Др Љубомир Коцевски

www.bliznakdent.com.mk

24/02/2021

Уште една успешна приказна од нашата фабрика за убави насмевки 😊🦷
Денес овој пациент преку тотална трансформација со изработка на безметални Zirconia мостови ја доби својата нова насмевка.

Закажете го вашиот термин на +38971208100

Близнак Дент
Др Љубомир Коцевски

www.bliznakdent.com.mk

20/02/2021

Уште еден од многуте задоволни пациенти кој преку комплексна дентална трансформација денес ја доби својата нова убава насмевка 😍🦷

Закажете го вашиот термин на 071208100

Близнак Дент
Др Љубомир Коцевски

www.bliznakdent.com.mk

12/02/2021

Комплетна реконструкцика на горен забен низ со изработка на безметални Zirconia заби. 🥰🦷

Закажетего вашиот термин во ДМ или со повик на телефонот: +38971208100.

Близнак Дент
Др Љубомир Коцевски

30/01/2021

Уште една пациентка во низ од многуте задоволни пацијенти која доби блескава трансформација со изработка на безметални Zirconia коронки.

Закажетего вашиот преглед во DM или на телефонскиот број: +38971208100

Близнак Дент
Др Љубомир Коцевски

29/01/2021

Уште една прекрасна трансформација на насжевката со изработка на безметални Zirconia коронки. 😍

Закажетего вашиот термин во DM или на 071208100.

Близнак Дент
Др Љубомир Коцевски

26/01/2021

Have a nice day 🤩
Before and after 🌸

20/01/2021

We do what we do, and we are the best while doing it!
Before and after... smile makeover in progress 🤩

18/01/2021

Smile makeover in progress...👄
Before and after #zirconiacrons

11/01/2021

Before and after 🤩

07/01/2021
02/01/2021

New smile in the New Year 🎄☺️😍

01/01/2021

Нека оваа година биде многу поубава од претходната, покрај саканите луѓе да заборавиме на сите проблеми од минатата година. Нека новата година ни донесе многу успех и љубов, да уживаме во секој момент и да ги оствариме сите соништата. Нека секој ден ни биде насмеан и радосен.

Среќна Нова 2021 година ви посакува
Тимот на Близнак Дент Др Љубомир Коцевски
Ljubomir Kocevski

30/12/2020

Реконструкција на горен забен низ со озработка на безметални Zirconia коронки 🥰

28/11/2020

Na slikata se gleda izrazita hiperplazija na gingiva. Pacientkata se javi kaj nas posle izvaden most, po sto se napravi gingivoplastika, revizja na polnenja i nadogradbi na zabite. Potoa se napraveni privremeni koronki do celosno oporavuvanje na gingivata i na kraj e izraboten metal keramicki most.
Krajot go krasi deloto 🤩

25/11/2020

Почитувани,

За подостапна грижа на вашите заби, трансформација на вашата насмевка и ревитализација на оралното здравје, ПЗУ Близнак Дент Д-р. Љубомир Коцевски ви нуди плаќање на рати преку кредитните линии на Стопанска Банка и НЛБ Банка. Ратите може да се распределат по ваша желба, почнувајќи од 6 до 36 рати. За подетални информации јавете се на тел 071/ 208-100.

Ви стоиме на располагање!

Со почит,
тимот на Близнак Дент Д-р Љубомир Коцевски

23/11/2020

A smile is the best makeup any woman can wear 👄Before and after 🤩
Beautiful smile transformation 🍀 #zirconiacrowns

19/11/2020

Shine bright like a Diamond 💎
Beautiful smile transformation 🤩
#zirconiacrowns #beforeandafter #happypatient #happydoctor🍀

07/11/2020

Before and after 🤩

31/10/2020

Before and after 🤩 Zirconia 🦷
#beautifulsmile #beforeandafter #happypatient 🍀

26/10/2020

Bliznak Dent Dr.Ljubomir Kocevski - Близнак Дент Др.Љубомир Коцевски's cover photo

23/10/2020

Before and after 🤩 #beautifultransformation #beautifulsmile #happysmile #happypatient🍀

20/10/2020

Before and after 🤩 Zirconia crowns 👑
#beautifulsmile 🍀

19/10/2020

Замена на стари пломби со нови.
Direct anterior composite restorations 🤩 #beforeandafter #beautifulsmile

10/10/2020

Before and after 🤩 Zirconia crowns 👑

09/10/2020

Фронт Zirconia, бочно метал керамика и белење на забите во долната вилица 🤩
#beforeandafter #zirconiacrowns #metalceramic #beautifulsmile #dentsplysirona #mcx5 #noritakeczr #noritakeex3

Videos (show all)

#implants #surgery #extraction #oralsurgery

Location

Category

Telephone

Address


Marshal Tito 136
Tetovë
1200

Opening Hours

Monday 08:00 - 19:00
Tuesday 08:00 - 19:00
Wednesday 08:00 - 19:00
Thursday 08:00 - 19:00
Friday 08:00 - 20:30
Saturday 08:00 - 19:00
Other General Dentists in Tetovë (show all)
Klinika Dentare Odenta Klinika Dentare Odenta
F. Dobrosht, Tetovë
Tetovë, 1200

Sherbime profesionale te shendetit oral. Sherim dhe mbushje të dhëmbëve. Ura porcelani dhe cirkoni. Kirurgji & Implantologji

Dental LM Dental LM
Bogovinje
Tetovë, 1220

Mireserdhet ne Kliniken Dentare - DENTAL-LM

Ordinanca Stomatologjike Tre Dent f.Trebosh Ordinanca Stomatologjike Tre Dent f.Trebosh
F.Trebosh
Tetovë, 1226

Ordinanca Stomatologjike TRE DENT f.Trebosh -Tetovë Dr.Raif Skenderi

VITA DENT VITA DENT
Str.103 N.1
Tetovë, 1200

Dental Clinic, Studio Dentistico, Zahnarztpraxis, Cabinet Dentaire

Ordinanca Stomatologjike-Florident Ordinanca Stomatologjike-Florident
Dzhepchishte
Tetovë, 1200

Ordinanca Stomatologjike-Florident

Stomatoloska Ordinacija DES DENT  Dr.Natasa Stomatoloska Ordinacija DES DENT Dr.Natasa
Goce Simoski Br.30
Tetovë, 1200

.

K2LAB Prosthetic Dental Laboratory K2LAB Prosthetic Dental Laboratory
Ilindenska 101
Tetovë, 1200

Aesthetic dentistry, zirconium, metal ceramic, titanium frame works, CNC, 3D printing

Ordinanca Stomatologjike Dentist Ordinanca Stomatologjike Dentist
Nikola Tesla 6
Tetovë