Dental LM

Mireserdhet ne Kliniken Dentare - DENTAL-LM Mireserdhet ne Kliniken Dentare - DENTAL-LM Klinika dentare DENTAL-LM eshte kabinet stomatologjik i nje standarti Evropian me sherbime te garantuara nga mjeke stomatologe me eksperience shumevjecare te diplomuar dhe specializuar ne Evrope.

Kjo klinike ju ofron ate qe klientet/pacientet shqiptare dhe te huaj kerkojne : * Profesionalizem * Seriozitet * Garanci ne kohe te punimeve * Standarte te larta teknike te punimeve * Aparatura dhe material teresisht te Evropes perendimore, SHBA, Japoni

Mission: Sherbimet qe kryhen ne kliniken DENTAL-LM jane te shumta qe prekin thuajse gjithe gamen e nevojave qe keni, duke filluar nga: * Trajtimi i higjenes orale * Mirembajtje e dhembeve dhe e gingivave(mishrave te dhembeve) * Trajtimi i eres se keqe te gojes * Zbardhje e dhembeve mesatare dhe profesionale * Heqje gurezash, mjekim mishrash * Parandalimin e prishjes se dhembeve te sapodale me ane te sixhilimit * Terapia, mbushja e dhembeve * Endodoncia, trajtimi i kanaleve te dhembeve * Kirurgjia; ekstraksionet (heqjet e dhembeve); rezeksionet apikale(operacionet e rrenjeve); implante. * Ortopedi = Protetike, vendosja e dhembeve te te gjitha llojeve.

Operating as usual

Kurora zirkoni 🦷👌

#veneers #smile #dentist #dentistry #dental #cosmeticdentistry #smilemakeover #teethwhitening #teeth #veneergigi #dentalimplants #veneer #smiledesign #dentista #odontologia #hollywoodsmile #dentalphotography #porcelainveneers #orthodontics #veneermurah #dentalveneers #invisalign #dentalclinic #cosmeticdentist #tooth #veneerjakarta #dentalcare #implants #veneergigimurah #bhfyp♥️♥️♥️♥️♥️😍😍😍😍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍♒⏭️♒⏭️♒⏭️♒⏭️♒⏭️♒⏭️♒♒♒♒♒♒♒♒♒♒♒♒♒💓💓💓💓

Proteza totale & parciale 🦷

#dentalstudent #invisalign #oralhealth #dentures #dentalart #dentallab #dentalassistant #dentalhygiene #dentalsurgery #dentistryworld #implantologia #prosthodontist #dentaltechnician #plasticsurgery #crowns #periodontics #hollywoodsmile #dentalschool #di #health #cosmeticdentist #implantes #breastimplants #oralsurgeon #medical #doctor #a #odontologiaestetica #dentists #digitaldentistry

Rikthimi i estetikes me kurora zirkoni 🦷

#dentalschool #implants #dentallab #smiledesign #covid #braces #dentists #a #ortodoncia #invisalign #prosthodontics #dentaltechnician #dentalart #implant #odontolove #doctor #dentallife #dentistrymyworld #ortodontia #aestheticdentistry #dentistrylove #doktergigi #health #dentalhealth #dentaloffice #surgery #endodontia #odontology #orthodontist #dentistry

Zevendesimi i dhembeve te humbur 🦷
#beforeandafter
#dental #dentist #dentistry #smile #teeth #dentista #odontologia #dentalcare #tooth #dentalhygienist #odonto #dentalclinic #orthodontics #dentalphotography #dentalassistant #dentalimplants #oralhealth #cosmeticdentistry #di #dentalhygiene #veneers #teethwhitening #dentalstudent #dentaltechnician #health #dentallab #dentistryworld #braces #implants

Zevendesimi i dhembeve te humbur 🦷
#beforeandafter
#dental #dentist #dentistry #smile #teeth #dentista #odontologia #dentalcare #tooth #dentalhygienist #odonto #dentalclinic #orthodontics #dentalphotography #dentalassistant #dentalimplants #oralhealth #cosmeticdentistry #di #dentalhygiene #veneers #teethwhitening #dentalstudent #dentaltechnician #health #dentallab #dentistryworld #braces #implants

Zbardhim profesional 🦷

#teethwhitening #smile #teeth #dentist #dentistry #dental #whiteteeth #cosmeticdentistry #veneers #beauty #smilemakeover #dentalcare #oralhealth #dentalimplants #dentalhygienist #invisalign #whitening #dentalclinic #pemutihgigi #braces #teethcleaning #dentalhygiene #tooth #teethwhiteningkit #whitesmile #pemutihgigimurah #hollywoodsmile #orthodontics #toothgems

Faseta kompoziti 🦷

#dental #dentist #dentistry #smile #teeth #dentista #odontologia #dentalcare #tooth #dentalhygienist #odonto #dentalclinic #orthodontics #dentalphotography #dentalassistant #dentalimplants #oralhealth #cosmeticdentistry #di #dentalhygiene #veneers #teethwhitening #dentalstudent #dentaltechnician #health #dentallab #dentistryworld #braces #implant

Mbushje kompoziti ✔️#teeth#tooth#toothless#zirconia#cirugiabucal#oralsurgery#dental#dentist#dentistry#dentalhygiene#dentalassistant#dentalstudent#implant#art#medical#odonto#odontogram#odontologia#fun#crown#veener#surgery#pulp#dentistryworld#stomatology#health#smile

We make changes ✔️
✔️#teeth#tooth#toothless#zirconia#cirugiabucal#oralsurgery#dental#dentist#dentistry#dentalhygiene#dentalassistant#dentalstudent#implant#art#medical#odonto#odontogram#odontologia#fun#crown#veener#surgery#pulp#dentistryworld#stomatology#health#smile#change #dentistry

Zevendesimi i nje dhembi me kurore zirkoni✔️
#teeth#tooth#toothless#zirconia#cirugiabucal#oralsurgery#dental#dentist#dentistry#dentalhygiene#dentalassistant#dentalstudent#implant#art#medical#odonto#odontogram#odontologia#fun#crown#veener#surgery#pulp#dentistryworld#stomatology#health#smile

Dental-LM
#beforeandafter
#md #students #medicalschool #college #implant #veneers #futuredentist #surgery #dentalstudent #cosmetic #cosmeticdentistry #tutorial #odontologia #dentists #gums #oral #bone #follow #dentalschool #school #odontology #blood #restoration #education #dr #smile #art

Ne DENTAL-LM ne mund te ndryshojme ngjyren e dhembeve tuaj duke i bere at ate duken me te bardhe.

Dhembet e humbin ngjyren natyrale nga ushqimet dhe pijet qe konsumojme. Pirja e duhanit gjithashtu ben qe ngjyra e dhembeve te erresohet. Zbardhimi i dhembeve eshte nje metode e thjeshte dhe e suksesshme e ndricimit te ngjyres se dhembeve tuaj.Shkalla e zbardhimit te arritur varion nga pacienti ne pacient dhe nga metoda perdorur.

[02/27/14]   Keshilla

Pas heqjes se dhembit ose operacionit ne goje, pacienti/ja duhet te mos:

Pije duhan per te pakten 12 oret e para pas operacionit.
Peshtyje, thithe plagen, perdore pije ose ushqime te nxehta.
Flase shume per 3-4 ore pas operacionit.
Pertype garzen e vendosur por, t’a mbaje ate nen presionin e dhembeve.
Beje ushtrime fizike (palester, lojera sportive) per 12-24 ore pas operacionit.
Perdore ushqime te forta 3-4 ditet e para pas operacionit.
Vendose Aspirin mbi plage ose te shpelaje gojen me alkool ne rast se ka dhimbje.
Neglizhoje ne asnje menyre marrjen e mjekimit te dhene nga mjeku.
Hezitoje te kontaktoje mjekun ne rast nevoje.

Kujdes:Mos kafshoni buzen apo gjuhen gjate kohes qe ato qendrojne te mpira

[02/27/14]   Keshilla

Pas heqjes se dhembit ose operacionit ne goje, pacienti/ja duhet te:

Mbaje te kafshuar nen presion garzen e vene midis dhembeve per 15 min
N.q.se heqja ka qene traumatike dhe ka zgjatur mbi 15 min, te marre nje qetesues (Auline 100mg ,OKI 80mg 1-2 bustina cdo 8 ore) duke e filluar menjehere pas operacionit dhe jo kur te filloje dhimbja.
Menjehere pas operacionit, te vendose qese me akull mbi nje garze te thate jashte gojes mbi zonen e operuar me alternim (20min+20min pushim) per 4 ore pas operacionit.
Diten e dyte pas operacionit te mos vendose asnje lloj komprese.
N.q.se enjtja vazhdon, diten e trete mund te vendosen kompresa te ngrohta mbi lekuren e zones se operuar (jashte gojes).Cdo 20 minuta.
Te marre ushqime te lengshme dhe te ftohta per 24 oret e para (supera te vaketa,qumesht, lengje, uje ose akullore).
N.q.se eshte operuar ne goje, te vazhdoje kete diete per me shume se nje dite.
Te ruaje higjienen e gojes ne nivele sa me te mira, pasi nje higjiene e mire e gojes, ben qe edhe plaget te sherohen me shpejt. Larja e dhembeve te behet normalisht me perjashtim te zones se operuar.
Te shpelahet goja me caj kamomil,ose me antiseptiket e pershkruara nga mjeku per disa dite duke filluar te nesermen e operacionit ,sidomos pas ushqimit disa here ne dite per 1 jave.
Te shkoje per kontroll pas 1 jave. N.q.se plaga eshte qepur, fijet hiqen pas dites se 7-te. Ne rast se mendon se ka problem, te kontaktoje mjekun ne cdo kohe ne numerin e telefonit me poshte.

Want your business to be the top-listed Dentist in Tetovë?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Telephone

Address


Bogovinje
Tetovë
1220

Opening Hours

Monday 09:00 - 20:00
Tuesday 09:00 - 20:00
Wednesday 09:00 - 20:00
Thursday 09:00 - 20:00
Friday 09:00 - 20:00
Saturday 09:00 - 15:00
Other General Dentists in Tetovë (show all)
Stomatoloska Ordinacija DES DENT  Dr.Natasa Stomatoloska Ordinacija DES DENT Dr.Natasa
Goce Simoski Br.30
Tetovë, 1200

.

VITA DENT VITA DENT
Str.103 N.1
Tetovë, 1200

Dental Clinic, Studio Dentistico, Zahnarztpraxis, Cabinet Dentaire

K2LAB Prosthetic Dental Laboratory K2LAB Prosthetic Dental Laboratory
Ilindenska 101
Tetovë, 1200

Aesthetic dentistry, zirconium, metal ceramic, titanium frame works, CNC, 3D printing

Ordinanca Stomatologjike Dentist Ordinanca Stomatologjike Dentist
Nikola Tesla 6
Tetovë

Klinika Dentare Odenta Klinika Dentare Odenta
F. Dobrosht, Tetovë
Tetovë, 1200

Sherbime profesionale te shendetit oral. Sherim dhe mbushje të dhëmbëve. Ura porcelani dhe cirkoni. Kirurgji & Implantologji

Bliznak Dent Dr.Ljubomir Kocevski - Близнак Дент Др.Љубомир Коцевски Bliznak Dent Dr.Ljubomir Kocevski - Близнак Дент Др.Љубомир Коцевски
Marshal Tito 136
Tetovë, 1200

Official page of the private dental office "Bliznak Dent - Dr.Ljubomir Kocevski"

Ordinanca Stomatologjike-Florident Ordinanca Stomatologjike-Florident
Dzhepchishte
Tetovë, 1200

Ordinanca Stomatologjike-Florident

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C