Dr.Xhoni Dental Clinic

�Dr.Xhoni Dental Clinic� Të gjitha shërbimet stomatologjike në një vend...

Operating as usual

Trajtim ortodontik ✅

Rezervoni terminin tuaj për dhëmbë të drejtë dhe të shëndoshë!

📞 070- 863-539

Të gjitha shërbimet stomatologjike në një vend në ordinancën stomatologjike Dr.Xhoni ✅

🕚 10:00 -18:00 (E Hënë-Premte)
🕚 10:00- 15:00 (Shtunë)

📍Rr.20 Nr.57 Saraj,Shkup

📲070-863-539

Pastrimi i gurëzave dhe cipave!

Gurezët janë depozitime të forta të cilat formohen nga akumulimi për një kohë të gjatë i pllakës bakteriale mbi sipërfaqen e dhëmbit.
Pastrimi i tyre është një ndër masat kryesore për parandalimin e sëmundjes së mishrave te dhëmbëve (paradontopative).Faktori kryesor në shfaqjen e tyre është akumulimi i gurëzave nën nivelin e mishrave të dhëmbëve (gingivave). Prania e tyre shkakton irritim dhe inflamacion të gingivave gjë që manifestohet me skuqje,enjtje dhe gjakderdhje nga mishrat.
Nëse nuk realizohet pastrimi i tyre,procesi avancon dhe shkakton shkrirje të kockes që mban dhëmbin të fiksuar në nofull,tërheqje të mishrave dhe lëvizshmeri deri ne rënie të dhëmbit.
Për të parandaluar këto bëhet pastrimi i gurëzave një herë në gjashtë muaj!

Analizimi i nofullave dhe dhëmbëve me rentgen 3d!

Njëra ndër problemet që shkaktohen gjatë daljës së dhëmbit të pjekuris 🦷

Ju faleminderit për besimin!

4 vite së bashku me ju!

✅Pastro dhëmbët në prani të fëmijës tuaj , fëmija bën atë që sheh bëhu edukator i fëmijës tuaj vet ...

✅Jeta e shëndetshme është ushqimi i mirë, por edhe mendimet, sjelljet, edukata, që i marrim që në fëmijeri...

✅Mos i thuaj fëmijës: - "Laj dhëmbët, nuk do të
them unë gjithmonë"
Por thuaji: - "Unë jam e kënaqur prej teje se i
lan dhëmbët vetë, pa ta kërkuar unë!"

✅Mos i thuaj fëmijës: - "Mos ha çokollata sepse të prishen dhëmbët"

✅Por thuaji: - "Sot të lejova të hash çokollatë
sepse ti je vajze/djalë i/e mirë dhe gjithmone kujdesesh
për larjen e dhëmbëve me furçë."

Mbyllja e diastemave (hapsirave ndërmjet dhëmbëve) me nano kompozit ✅

КОНКУРС

Стоматолошката Ординанција ДР ЏОНИ Сарај, има потреба за вработување Доктор/ка стоматолог. Сите заинтересирани, нека праќаат CV на [email protected], или нека се јавуваат на телефон 070/863-539.

Urime 1 qershori dita ndërkombëtare e fëmijëve ❤

Urime Fitër Bajrami ,falja dhe mëshira e Allahut qoft mbi ju dhe familjet e juaja..

I rikthehemi punës përsëri ✅

Rri në shtëpi për të mirën e të gjithve 🏠

Së bashku do t'ia dalim ✅

#downsyndromeday

Mesazh senzibilizues✅

Së bashku do t'ia dalim ✅

Pa panik, por me kujdes të shtuar✅

[03/14/20]   Të nderuar pacientë

Për shkak të gjendjes pandemike nga virusi COVID-19 dhe në zbatim të këshillave që vinë nga Ministria e Shëndetsisë dhe Odës Stomatologjike ju njoftojmë se orari ynë do të reduktohet bashkë me punën e ekipit tonë.

Do të mundohemi t'i trajtojmë pacientët me urgjenca ndërsa për të tjerët që kanë mundësi shtyerje të trajtimit do të kërkojmë bashkëpunim dhe mirëkuptimin për caktim kohe në një moment tjetër.

Të gjith pacientët që janë me urgjencë të lajmërohen paraprakisht në telefon..

Tel : 070-863-539

Trajtim ortodontik ✅

Për dhëmbë të drejtë dhe të shëndoshë✅

Dr.Bleranda Xhoni & Dr.Arben Xhoni mysafir në emisionin Pastel TV21 ku biseduan rreth temës "Fëmijet tek Dentisti" si dhe inovacionet e fundit nga sfera e stomatologjis..

Emisioni i plotë...

Si të shmangim frikën nga dentisti,grumbullimi i fëmijeve në grupe sjell rezultate të mëdha...

Dr.Arben Xhoni

Kur duhet të bëhet vizita e par tek dentisti,dhe kur duhen të kryhen kontrollat mjeksore...

Dr.Arben Xhoni

Ushqimët të cilet nuk duhet të konsumohen ,si dhe ushqimet të cilat duhet të konsumohen tek fëmijet ..

Dr.Arben Xhoni

Qëndrueshmeria e veneers si dhe permbajtja e tyre ...
Dr.Bleranda Xhoni

Disa këshilla për mirmbajten dhe pastrimin e veneers...

Dr.Bleranda Xhoni

youtube.com

Pastel 18.02.2020 - "Dentisti & Fëmijët" dhe piktorja Lulzime Osmani

Sot ishim pjesë e emisionit Pastel Tv21 ndiqeni emisionin e plotë...

Web: https://tv21.mk & https://tv21.tv Телефон: 02 313 5630 Facebook: https://www.facebook.com/tv21hd Twitter: https://www.twitter.com/tv21hd Instagram: http...

TV21 Pastel

Sot në pjesën e parë të Pastel me dy stomatologët Bleranda dhe Arben Xhoni biseduam në temën „Fëmijët dhe Dentisti“ si dhe inovacionet e fundit nga sfera e stomatologjisë.

Urime Vitin e Ri 2020

Gëzuar, për një vit të ri të mbushur me dashuri,shëndet dhe suksese të reja! 🎄🎊

Ju falemnderit të gjithëve që ish*t pjes e ordinancës tonë❤

Dr.Xhoni Dental Clinic

Non-prep refractory veneers

Hello December🎄🎁

🆕️Risi në ordinancën stomatologjike Dr.Xhoni

✅Tani më në ordinancën tonë do të kryejm edhe shërbime ortodontike..

✅Për konsulta dhe kontrolla caktoni terminin tuaj..

☎️ 070-863-539

Want your business to be the top-listed Dentist in Saraj?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Telephone

Address


20
Saraj
57

Opening Hours

Monday 10:00 - 18:00
Tuesday 10:00 - 18:00
Wednesday 10:00 - 18:00
Thursday 10:00 - 18:00
Friday 10:00 - 18:00
Saturday 10:00 - 15:00
Other Saraj dentists (show all)
Drita-Dent - Saraj Drita-Dent - Saraj
Saraj, 1000

Drita Dent - Saraj

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C