Dental Office Dr. Atanasov

As an experienced dentist based in Gevgelija,my patients appreciate the warmth,professional integrity and open communication that define my medical practice.I'm determined to help my patients understand their own health .

Operating as usual

Book your appointments now
#dentistry # dentist # smile

Една година постоење ! Секогаш посветени и фокусирани кон професионализам! Happy Birthday to us ! 🥳🥳🥳

Листа на стоматолошки услуги кои ги нудиме во нашата ординација 😊

1K followers on Facebook! Thanks,friends 😍

Dental Office Dr. Atanasov's cover photo

Level up ! Soon we're launching in use Straumann dental implant system ,stay tuned 😊

[09/15/20]   Почитувани,
Ве известуваме дека стоматолошката ординација
Др.Атанасов нема да работи во следните денови 16-18
Септември (среда-петок).
Се гледаме повторно од понеделник 21.09.2020

Вистинското решение за совршен баланс во усната празнина.

CURAPROX Perio Plus+ производите успешно ги отстрануваат бактериските наслаги и исто така ги штитат забите и непцата од заболувања во усната празнина како што се кариес, гингивитис и пародонтитис.

Pack light and travel 😊😊

Што има во нашиот travel сет?

Најмеката четка на заби во два дела, со цел практично и полесно да се спакува во мала кутија која може лесно да се вклопи во секој куфер или ранец. Еден клик и спремна е за употреба.

Одберете ја бојата која ви се совпаѓа со Вашиот летен аутфит и расположение и препуштете им се на здравите насмевки било каде и да патувате!

Lower jaw rehabilitation ... cheers for the week'nd !

travel.gov.gr

Protocol for Arrivals in Greece - travel.gov.gr

Dear patients from abroad,
If you are experiencing some difficulties with completing your PLF files (Passenger Locator Form) ,please contact us for any help that you need.

Contact info: +30 698 974 9607
e-mail:[email protected]

Αγαπητοί ασθενείς από το εξωτερικό,
Εάν αντιμετωπίζετε κάποιες δυσκολίες με τη συμπλήρωση των αρχείων σας PLF (Passenger Locator Form), παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας για οποιαδήποτε βοήθεια χρειάζεστε.

Στοιχεία επικοινωνίας: +30 698 974 9607
e-mail: [email protected]

travel.gov.gr Beginning July 1, 2020, the Greek government has determined how the country will welcome travellers, carry out the necessary diagnostic screening and keep everyone safe throughout the season.

Метало - керамика комбинирано со мобилно протетско помагало .
Убав ден ,на здравје !

Metal ceramic combined with mobile prothesis. Cheers !

Μεταλλικά - κεραμικά σε συνδυασμό με μια κινητή προσθετική συσκευή. Καλή μέρα, καλή υγεία!

travel.gov.gr

Protocol for Arrivals in Greece - travel.gov.gr

Dear customers from abroad,
The Greek Government has announced new protocols for traveling abroad,starting effective immediately 22.7.2020 ,via The Passenger Locator Form (PLF) as a key element in the planning of the trip. Read more on the link below...
Have a nice day,
Dr. Nikola

Αγαπητοί πελάτες από το εξωτερικό,
Η Ελληνική Κυβέρνηση ανακοίνωσε νέα πρωτόκολλα για ταξίδια στο εξωτερικό, ξεκινώντας από τις 22.7.2020, μέσω του The Passenger Locator Form (PLF) ως βασικό στοιχείο στον προγραμματισμό του ταξιδιού. Διαβάστε περισσότερα στον παρακάτω σύνδεσμο ...
Dr. Nikola

travel.gov.gr Beginning July 1, 2020, the Greek government has determined how the country will welcome travellers, carry out the necessary diagnostic screening and keep everyone safe throughout the season.

Curaprox Macedonia

Дури и дршката е различна!

Curaprox четките за заби имаат осумаголна дршка.

Ова овозможува лесно држење на четката под агол од 45 степени при четкањето. На тој начин најнежно и најефикасно ќе биде исчистен работ на непцето, местото каде вешто се крие денталниот плак.

Побарајте ги нашите четки за заби во сите подобро снабдени аптеки и дрогерии.

Забните импланти се најсовремено решение за надополнување на изгубените заби ,без оштетување на соседните заби . Ова претставува долгорочно фиксно решение и отстранување на можноста од иритација на меките ткива што е случај кај мобилните протези .

Τα οδοντικά εμφυτεύματα είναι η πιο σύγχρονη λύση για την αναπλήρωση χαμένων δοντιών, χωρίς να καταστρέφονται τα παρακείμενα δόντια. Αυτή είναι μια μακροπρόθεσμη σταθερή λύση και αφαιρεί την πιθανότητα ερεθισμού των μαλακών ιστών, όπως συμβαίνει με τις κινητές οδοντοστοιχίες.

Curaprox Macedonia

Како до совршено блескава, но пред се здрава насмевка?

Нашите четки содржат 5460 меки, атрауматски Curen® влекненца, кои ги има дури 10 пати повеќе отколку кај обичните четки. Неверојатно меки, кои без притисок ќе ги отстранат темелно наслагите од забите и непцата.

Побарајте ги овие неверојатно меки четки за заби во сите подобро снабдени аптеки и дрогерии близу Вас.

Грижата за здравјето започнува од вас 😊

Добредојдовте !
Др.Атанасов ги исполнува сите услови за работа согласно препораките на Министерството за Здравство за превенција од ширење на COVID-19 !

Curaprox Macedonia

Неколку совети за правилен избор за четка за заби:

✅Четката за заби треба да има ознака Soft, Super soft или Ultra soft

✅Бројот на влакненца на главата. Колку е поголем, толку е понежна и потемелна во четкањето.

✅Да има мала глава за да ги исчетка и тешко достапните места

✅Формата на дршката треба да е осумаголна за полесно држење под агол од 45 степени

Нашите четки ги имаат сите овие карактеристики.

Побарајте ги во аптеките и дрогериите близу до вас.

Curaprox Macedonia

Спротивностите во природата отсекогаш се привлекувале меѓу себе, а White is Black пастата за заби не е исклучок од тоа правило. ♠️

White is black пастата перфектно ги отстранува пигментациите од забите со помош на активниот јаглен и се грижи Вашите заби да бидат беспрекорно бели.

При користењето веднаш ќе ја почувствувате освежувачката арома на лимета и ментол. Не содржи средство за пенење SLS (содиум лаурил сулфат), триклосан и пластични честички.

Побарајте ја во сите подобро снабдени аптеки и специјализирани дрогерии насекаде околу Вас.

Драги пациенти и пријатели,со задоволство ве известуваме дека стоматолошката ординација Др.Атанасов започнува повторно со работа од среда, 13.5.2020 година.
Се гледаме !!
Со почит, Др . Никола Атанасов

Христос Воскресна,за многу години празникот !

[03/16/20]   Почитувани,
Согласно пропишаните мерки на претпазливост од страна на Министерството за Здравство и Стоматолошка Комора на Р.Македонија , П.З.У Др. Атанасов ќе работи со скратено работно време и примање на пациенти со претходно закажен телефонски повик и пациенти со акутни состојби и ИТНИ случаеви.
Достапни сме на тел. број 00 389 78 527 725 .
Јавното здравје е грижа за сите нас !

Gettin' it done ! Aestethic GC Initial metal-ceramic bridge from A to Z .. Enjoy ! @ Dental Office Dr. Atanasov

Запознајте го тимот на П.З.У Др. Атанасов:
1. Др.Никола Атанасов ,доктор по стоматологија
2.Спаска Атанасова ,медицинска сестра и асистент
Грижата за оралното здравје е секогаш наш приоритет !

Η ομάδα γραφείου του Δρ Ατανασόφ
1.Δρ Νικόλα Ατανασόφ, Ιατρός Οδοντιατρικής
2.Σπασκά Ατανασόβα, νοσοκόμα
Η στοματική υγειονομική περίθαλψη είναι πάντα η προτεραιότητά μας ! @ Dental Office Dr. Atanasov

Реставрација на загубените заби преку изработка на безметални коронки и мостови !
За повеќе информации јавете се на
☎️ 00 389 78 527 725
Κατασκευάζοντας μη μεταλλικά στέμματα και γέφυρες για την αποκατάσταση των χαμένων δοντιών
Tel. 698 974 9607

Бидете флексибилни во процесот на белеење на забите.. Направете го тоа во домашни услови,со препарат кој што не предизвикува осетливост на забите пост- сеансно.
За повеќе информации,јавете се и закажете го Вашиот термин на
00389 078/527 725 или посетете нé директно во нашата ординација.

Stay flexible in the process of theeth whitening. Do it yourself at home and overcome the post-treatment sensitivity.
Info : 00389 78 527 725 or 698 974 9607

Циркониум керамиката е материјал на новата генерација,модерна технологија во стоматологијата,која ги исполнува највисоките стандарди на пациентот.

Τα κεραμικά ζιρκονίου είναι μια νέα γενιά σύγχρονης οδοντικής τεχνολογίας που πληροί τα υψηλότερα πρότυπα φροντίδας των ασθενών.

За повеќе информации,јавете се на :
078/527 725 ; 00 30 6989749607
или посетете не директно во нашата ординација.

Задржете ја вашата насмевка ! Закажете термин во нашата ординација

Тимот на П.З.У Др. Атанасов ви посакува среќни Новогодишни и Божиќни празници ! Happy New Year !!

Предновогодишна еуфорија .. Естетска рехабилитација на долна вилица со метало-керамички коронки
New Year's Euphoria .. Aesthetic rehabilitation of the lower jaw with metal-ceramic crowns @ Dental Office Dr. Atanasov

Photos from Dental Office Dr. Atanasov's post

Want your business to be the top-listed Dentist in Gevgelija?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Telephone

Address


Marshal Tito 101
Gevgelija
1480

Opening Hours

Monday 10:00 - 18:00
Tuesday 10:00 - 18:00
Wednesday 10:00 - 18:00
Thursday 10:00 - 18:00
Friday 10:00 - 18:00
Other Gevgelija dentists (show all)
Korona Dental Korona Dental
Bulevar Gevgelija 12
Gevgelija, 1480

stomatologija, stomatoloski uslugi i dejnosti

Denticija Denticija
Deko Kovacev 95 A
Gevgelija, 1480

Dental Clinic “Denticija“ Dr. Rashela Petkovska, Gevgelija

Dr. Hilda Koleva Dr. Hilda Koleva
Partizanska 5
Gevgelija, 1480

Приватната Здравствена Установа Др. Хилда Колева нуди услуги од областа на Денталната Медицина.

EDG EDG
Blvd. Gevgelija, Bb
Gevgelija, 1480

EDG – основано од стоматолози за стоматолози! EDG – Founded by dentists for dentists! EDG – Ιδρύθηκε από οδοντίατρους για οδοντίατρους!

EDG Panajotu endodontics EDG Panajotu endodontics
Bul. Gevgelija 7d
Gevgelija, 1480

ENDODONTICS is the specialty of dentistry that deals with the tooth pulp and the tissues surrounding the tooth root. An endodontist is a dentist that has specialized in the treatment of soft tissue inside the tooth.

Primadent Primadent
Bulevar Gevgelija 31G
Gevgelija, 1480

Omega-Dent Omega-Dent
Radovan Kovacevik Br. 19
Gevgelija, 1480

Omega-Dent - dental clinic from recently on a new fully equipped location in Gevgelija, with modern design and latest technology. Founded April 17th 2015 by dr. Elena Burova Dimitrova, graduated dentist at the university of "Cyril and Methodius" - Skopje.

EDG implant ME EDG implant ME
Bul. Gevgelija, 7D
Gevgelija, 1480

implantME.com - All about dental implants DISTURBING PHOTOS (NOT SUITABLE FOR CHILDREN) !!!

Endomak Οδοντιατρική Kλινική - Γευγελή Endomak Οδοντιατρική Kλινική - Γευγελή
Bul. Gevgelija, 7D
Gevgelija, 1480

Έχετε ένα νέο χαμόγελο για μια ΝΕΑ ΖΩΗ

П.З.У Ма-Џо Дент П.З.У Ма-Џо Дент
Zeleznicka Bb
Gevgelija, 1480

Dental center Madzo Dent all in one place dental oral surgery prosthetic dentistry and dental techinians...Welcome and enjoy with our team of professionals

Οδοντιατρικη κλινικη - Γεβγελη Οδοντιατρικη κλινικη - Γεβγελη
Маршал Тито 191
Gevgelija, 1480

ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΝΕΑ ΔΕΝΤΙΚΑ - ΓΕΒΓΕΛΗ +38978670773 +6980771049 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΑΣΕΒΣΚΗ ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C