Stomatoloshka Ordinacija: "D-r Angela Murdzeva"

Kontakt tel. :
- 00389 71 207834
- 00389 34 611 890

Operating as usual

Photos from Stomatoloshka Ordinacija: "D-r Angela Murdzeva"'s post 10/10/2021

#rrshalonglasting #antiaging #biorevitalization @skintechpharmagroup @derma_bela_veledrogerija

Photos from Stomatoloshka Ordinacija: "D-r Angela Murdzeva"'s post 07/09/2021

Hirushko otstranuvanje na egzostoza(kosken izrastok)vo gorna vilica,potgotovka na pacientot za ponatamoshna protetska izrabotka….
Surgical removing of bone extosus of the upper jaw, preparing the pacient for further prosthetic work…

Photos from Stomatoloshka Ordinacija: "D-r Angela Murdzeva"'s post 07/09/2021

Celosna rekonstrukcija na zaben niz:
-gorna vilica : totalna proteza
-dolna vilica : metal ceramica most+ednostran wisil so lizgaci…😬😬😬
Full reconstruction of a teeth row:
-upper jaw : total braces
-lower jaw : metal ceramic bridge + one sides wisil with sliders😬😬😬!

Photos from Stomatoloshka Ordinacija: "D-r Angela Murdzeva"'s post 19/08/2021

#newsmile #zirconiadentalcrown #primecrown #beautifulsmile

26/07/2021

PZU @dr.angelamurdjeva i @skintechpharmagroup podaruvaat tretman za biorevitalizacija so hijaluronska kiselina i peptidi vo kombinacija so piling za bleskav sjaj!

[07/30/20]   Стоматолошката ординација
,,Пзу Др.Ангела Мурџева" нема да работи во периодот од 04.08.2020 до 09.08.2020 г. поради користење на годишен одмор.
Редовна замена ,,Пзу Омега Дент" Др.Елена Бурова
тел.број 070/444-457
Dental office ''Dr.Angela Murdzeva,,will not work in the period from 04.08.2020 until 09.08.2020

travel.gov.gr 22/07/2020

Protocol for Arrivals in Greece - travel.gov.gr

Αγαπητοί πελάτες, από τα μεσάνυχτα της Τρίτης (21 προς 22 Ιουλίου) έως και την Τρίτη 04 Αυγούστου, κλείνοντας ραντεβού, μην ξεχνάτε ότι για να επιστρέψετε στην Ελλάδα, θα χρειαστεί να έχετε συμπληρώσει την προβλεπόμενη φόρμα εισόδου PLF (Passenger Locator Form), που γίνεται ηλεκτρονικά μέσω της ιστοσελίδας travel.gov.gr, καθώς και την ηλεκτρονική προαναγγελία σύντομης μετακίνησης, που γίνεται στην ίδια διεύθυνση.https://travel.gov.gr/?fbclid=IwAR30Vts-LkhY1ga6U6_6yrFENXXBYX7JvH9pylX7od1c41GqNJtPyll_LZE#/

travel.gov.gr Beginning July 1, 2020, the Greek government has determined how the country will welcome travellers, carry out the necessary diagnostic screening and keep everyone safe throughout the season.

21/07/2020

Rekonstrucija na goren i dolen zaben niz Prime Crowns😬😬😬!

09/07/2020

Rekonstrukcija na goren zaben niz kaj ednostrana bezzabost so metal ceramica most i ednostran wisil so Rein attachment😬!

[05/12/20]   Почитувани,
ПЗУ Др. Ангела Мурџева согласно со насоките и препораките на Министерството за здравство од утре 13 Мај започнува со редовна работа.
Ќе ги почитуваме сите препораки од страна на Министерството за здравство.
Закажувањето на преглед или интервенција можете да го направите на познатиот телефонски број: 071 207-834
Задолжително е носењето на заштитна маска, а просториите се обезбедени со дезинфициенси за раце и задолжителна дезинфекција на обувките пред влезот.
Со надеж дека COVID 19 кризата е зад нас, сепак грижата за јавното здравје не смее да се заборави....

[03/16/20]   ИЗВЕСТУВАЊЕ

Со оглед на препораките на Министерство за здравство на Република Македонија и СЗО, во нашата ординација ќе се примаат пациенти БЕЗ следниве сиптоми:
-настинка
-зголемена телесна температура
-кашлица
-забрзено и скратено дишење
како и пациенти кои биле во контакт од лица со кризните региони или заразени со COVID-19 до пред 14 дена!

Пациентите со акутна болка, а присутни сиптоми од горенаведените, да се јават за консултација и упатства.

Пред влез во ординација ЗАДОЛЖИТЕЛНО измијте ги рацете во тоалет, триејќи ги рациете со вода и сапун минимум 20секунди и користете го дезинфициенсот!

Непотребно не допирајте површини во ординацијата.

Нашата ординација ги спроведува сите досега потребни мерки во спречувањето на ширење на инфективни заболување и актуелниот COVID-19.

Здравјето пред се.
Со почит, ПЗУ ,, Др.Ангела Мурџева,,

06/02/2020

Celosna rekonstrukcija na zabalo,
vo gorna vilica metal ceramica + wisil so Bredent kopcinja,
vo dolna vilica metal ceramica + ednostran wisil so Rein kopcinja 🦷

05/02/2020

One day surgery 😉😉😉

24/01/2020

Vrakjanje na prirodnata nasmevka😬😬😬!

11/11/2019

Photos from Stomatoloshka Ordinacija: "D-r Angela Murdzeva"'s post

04/11/2019

CELLULAR MATRIX PRP
подмладување збогатено со хијалурон
-Комбинација на хијалуронска киселина и плазма богата со тромбоцити
-Иновативен метод на Швајцарската фабрика Regen Lab за подмладување на кожа на лице,врат,деколте,раце и сл.
-Брз и едноставен третман
-Видливи резултати за неколку дена
-Потполн ефект во текот на следните месеци,заради процесот на создавање на еластин и колаген
-Се врши ревитализација на кожа
-Кожата станува мека,еластична и видно помлада
-Се препорачуваат три третмани
-Резултатите по третиот третман траат и до 2год.,кога се препорачува да се направи нов третман
#regenlab🇨🇭 #cellularmatrix #antiaging #plazmalifting

04/06/2019

Bajram sherif
Mubarek Olsun!
Happy Ramazan Bayram to all the Muslims!

28/04/2019

Photos from Stomatoloshka Ordinacija: "D-r Angela Murdzeva"'s post

22/04/2019

Photos from Stomatoloshka Ordinacija: "D-r Angela Murdzeva"'s post

16/04/2019
16/04/2019

[04/04/19]   Стоматолошката ординација
,,Пзу Др.Ангела Мурџева" нема да работи во периодот од 04.04.2019 до 09.04.2019 г.
Dental office ''Dr.Angela Murdzeva,,will not work in the period from 04.04.2019 until 09.04.2019

17/03/2019

Pred☹️...Potoa😬
Zirconiacrown👍

17/03/2019

Pred☹️...Potoa😬

[02/27/19]   Стоматолошката ординација
,,Пзу Др.Ангела Мурџева" нема да работи во периодот од 28.02.2019 до 10.03.2019 г.
Dental office ''Dr.Angela Murdzeva,,will not work in the period from 28.02.2019 until 10.03.2019

[10/29/18]   Стоматолошката ординација ,,Др.Ангела Мурџева,, нема да работи во периодот од 30.10.2018 до 04.11.2018г.
Dental office ,,Dr.Angela Murdzeva" will not work in the period from 30.10.2018 until 04.11.2018.

20/09/2018

Pred🤫...Potoa😋
Stylage 1ml 👄

20/09/2018

Pred🤫...Potoa🤗
Restavracija na gorni incizivi so parapulparni kolchinja i nanokompozitni plombi Synergy*D6😬😬😬😬😬

11/09/2018

Pred...potoa... Stylage👄

11/09/2018

Pred🤨...Potoa😬
Kompletna rekonstrukcija na zaben niz so Zirconia🤩

[08/24/18]   Dental office ,,Dr.Angela Murdzeva '' will not work in the period from 23.08.2018 until 28.08.2018.
Стоматолошката ординација ,,Др.Ангела Мурџева"нема да работи во период од 23.08.2018 до 28.08.2018

17/10/2017

Rekonstrukcija na front so Zirconia😊😁😬

17/10/2017

Pred😵...Potoa😬...

Rekonstrukcija na front! 04/08/2017

Koga se raboti timski,uspehot e neizbezen😁😁😁

[07/03/17]   Dental office: "D-r Angela Murdzeva" will not work in the period from 05.07.2017 until 11.07.2017.
Стоматолошката ординација: "Д-р Ангела Мурџева" нема да работи во периодот од 05.07-11.07.2017.

Videos (show all)

Pred...potoa... Stylage👄

Location

Telephone

Address


Zheleznichka 22
Gevgelia
1480
Other General Dentists in Gevgelia (show all)
Dental Help-Gevgelija Dental Help-Gevgelija
Slobodan Mitrov Danko
Gevgelia, 1480

Dental Centar Pop-Ristovi Dental Centar Pop-Ristovi
Ul. Boris Kidric Br.13 Gevgelija
Gevgelia, 1480

Our dental centre provides comprehensive dental services and we are specialized in dental implants and prosthesis, oral surgery and aesthetic dentistry!