Dentimbt

Стоматолошка ординација DENTIM - Битола

Operating as usual

Здравје. Среќа. Мир и бериќет во сите домови. 🥰
За многу години 🎄

Стоматолошка ординација ДЕНТИМ 🥂

Бидете во тек со времето. Хијалуронски филери со 20% попуст само во ДЕНТИМ!
Не дозволувајте да имате намалена самодоверба, која може да се среди само со еден краткотраен и безболен третман.

Закажете консултација!
☎️ 078 596 076

Прославуваме 3 години создавање насмевки! Ви благодариме на сите за дадената доверба и се стремиме кон што повеќе задоволни пациенти. 🎂

Со љубов,
ДЕНТИМ

Нашето денешно храбро маче!
И во тек на вакви тешки денови мора да ги мотивираме најмилите и најмалите да четкаат и да внимаваат на млечните заби, да бидат бели и чисти како бисери!

Ања е нашиот херој денес.

Секогаш насмеани со ДЕНТИМ 😍

Честит празник Македонијо.

Метал керамичките коронки се идеално решение за мртви заби кои ја промениле бојата со текот на времето. Не дозволувајте да ја криете Вашата насмевка кога решението е брзо, лесно и едноставно. Во нашата ординација ќе Ви посветиме внимание и ќе ги ислушаме Вашите желби и очекувања.
Закажете консултација
📞 078596076

Секогаш насмеани со ДЕНТИМ🥰
📍 Viola beauty center

Некои луѓе едноставно знаат да ти го разубават денот. Голема благодарност до нашата Буба Солак 🥰
😍😍😍

НОВО!!!
Со секој уплатен пакет во ViolaBeauty Centar добивате ваучер со 20% ПОПУСТ на Стоматолошки услуги во нашата ординација.
Заедно да создаваме убави насмевки 🥰

Нека ни е честит денот на независноста!
Среќен 8-ми Септември!
🇲🇰🇲🇰🇲🇰
➖➖➖
Happy Independence day!
Happy 8th of September!
🇲🇰🇲🇰🇲🇰

Нашите омилени херои се секогаш насмеани и со најубави заби! 🥰

Закажете термин
☎️ 078596076

Создаваме насмевки! 🥰
Андреа е нашиот херој на денот, со заби без кариес! Welcome to the cavity free club 😍

Овозможете му го најдоброто искуство на Вашите деца. Закажете термин
📞 078596076

Ова се нашите најхрабри сестрички на денот. Нивните насмевки се нашето најголемо денешно задоволство. Дозволете ние да се погрижиме за забите на Вашите најмили.

Секогаш насмеани со ДЕНТИМ 😁

Водете грижа за здравјето на Вашите заби и непца. Правете редовни контроли и чистете го забниот камен на секои 6 месеци.

Закажете термин
078 596 076

📍 Локација: Viola Beauty Center, ул. Цар Самоил бр. 75

Секогаш Насмеани со ДЕНТИМ

Дали знаете дека забите сакаат постојано да бидат во контакт со останатите заби? 🦷
Доколку имате изгубен заб и не го пополните просторот навреме, соседниот заб ќе започне да се изместува со цел да добие контакт со друг заб. Дали соседниот заб ќе слезе надолу или ќе се навали кон празниот простор зависи од тоа кој заб недостасува.
Не дозволувајте ова да им се случи на Вашите заби❗️Закажете консултација со нашите стручни стоматолози - Вашата насмевка е наш приоритет!

⚠️ Ги замолуваме и нашите пациенти да ги почитуваат мерките со цел надминување на пандемијата!

За многу години! 🌞🥰😄

[07/31/20]   Честит Курбан Бајрам на сите муслимански верници. Нека Ви донесе овој празник мир, среќа и здравје, Вам и на Вашите најблиски.

Нашата најхрабра пациентка на денот. ☺️

Создаваме насмевки!

Закажете термин ☎️ 078596076

Со задоволство Ве информираме дека започнувајќи од 20.07.20, нашата локација ќе биде Viola Beauty Center, во срцето на градот, на првиот кат.

За сите информации барајте не' на,
📞 078596076

Секогаш насмеани со ДЕНТИМ

Спајдермен ни дојде во нашата ординација!
Детските насмевки ни значат најмногу.
Одењето на стоматолог уште од најрана возраст е навика која треба да им ја створите на Вашите деца, а ние ќе се погрижиме тоа да биде пријатно искуство за нив.

Стоматолошка ординација ДЕНТИМ
☎️ 078596076

Доколку имате заб кој ве боли долго време, а сакате да го зачувате, ние го имаме решението. Најсовремена машинска ендодонција е гаранцијата за зачувување на забот во Вашата уста уште долги години.
Дозволете ние да се погрижиме за Вашата насмевка.

Стоматолошка ординација ДЕНТИМ
☎️ 078596076

Ве очекуваме 😃

Секогаш насмеани со ДЕНТИМ!

☎️ 078596076

[05/24/20]   Честит Рамазан Бајрам на сите кои го слават. Мир, здравје, среќа и благосостојба во сите домови.

За многу години

Стоматолошка ординација ДЕНТИМ

🦷Прва посета на стоматолог! Кога да ја направиме?
✅Препораките на стоматолозите е дека првата посета би требало да биде од 3тата до 5тата година од животот
🦷Тогаш би се направил само контролен преглед, и запознавање на детето со стоматологот.
✅Доколку постои можност вашиот стоматолог Би му ги покажал правилните техники на четкање и одржување на хигиена на забите на вашето дете
❇️Препораките се да не чекаме да се појави болка, па тогаш да ја правиме првата посета кај матичниот стоматолог !!!

Стоматолошка ординација ДЕНТИМ

Заедно сме во оваа ситуација. Да се заштитиме обострано.

[05/12/20]   Почитувани пациенти,
Covid-19 пандемијата измени многу работи во начинот на нашето секојдневно живеење, па и регуларните посети на стоматолог.

Во Март, Министерството за здравство препорача да се одложат сите процедури, со исклучок на итните и да ги ставиме нашите ординации во мирување со цел да помогнеме во намалувањето на ширењето на вирусот.
После два месеци мирување повторно почнувме со работа на 13.05.2020 ( Среда ).

Ние како стоматолошка ординација отсекогаш сме ги следеле постапките за контрола на инфекциите,но сега превземаме дополнителни чекори за ваша и наша заштита.

Што да очекувате на вашата следна посета:

➡️Закажувањето на термини ќе се одвива по телефон или на социјалните мрежи,нема да бидат примани пациенти кои нема да бидат претходно најавени.Во текот на закажувањето ќе ви бидат постават неколку прашања поврзани со вашата здравствена состојба.
➡️Пациентите да доаѓаат без придужба,ќе се прави исклучок само за деца до 12 години,каде е дозволено да е присутен еден родите.
➡️При влез во ординацијата ќе треба да го следите протоколот за дезинфекција.
➡️Не заборавајте да носите маски за време на вашата посета.
➡️Стоматологот ќе користи поинаква заштитна опрема од онаа која се користеше на претходните посети. Тоа може да вклучува различни маски, штитници за лице, наметки и очила.

Откако ќе заврши посетата, персоналот темелно ќе го исчисти просторот каде се вршела интервенцијата со средства за дезинфекција, кои се ефикасни и против корона вирусот, за да се подготви следниот пациент.

Запомнете, дека редовните посети на стоматолог се од есенцијално значење за вашата рутинска хигиена и целокупната здравствена состојба. Закажете ги вашите стоматолошки прегледи и процедури кои се веќе започнати,а ние ќе се погрижиме вашата посета да биде што е можно побезбедна за сите.

Со почит, тимот на ПЗУ ДЕНТИМ

Контакт телефон
☎️ 078596076

Ние сме тука да се погрижиме за Вашата насмевка, во очекување сме да продолжиме каде што застанавме. Работиме на нешто ново...
Наскоро во Стоматолошка ординација ДЕНТИМ, во комплетно безбедни услови и со највисоко ниво на заштита.
Да се грижиме за сечие здравје.

Среќни велиденски празници!

Секогаш насмеани со ДЕНТИМ.

Христос Воскресе!

Стоматолошка ординација ДЕНТИМ Ви ги честита Велигденските празници со желба за здравје мир и бериќет во сите домови и секогаш да бидеме опкружени со блиските и најсаканите.

За многу години

🐰🥚🌻

[04/02/20]   Како да си помогнете при болка на заб од воспаление❓
🦷 1.Ако имате оток, ставете ладни облоги од надвор на лицето и земете ензими кои ќе помогнат отокот да се намали(chymoral или serrapeptasae), а кои слободно може да ги купите во аптека. Избегнувајте џвакање на болната страна и мијте ги забите редовно.
🦷 2.Ако немате оток, а имате болка, затворете ги забите и стиснете за да дознаете дали болниот заб го чувствувате како повисок.
- Ако одговорот е ДА, терапијата е иста како кај заб со оток (точка 1).
- Ако одговорот е НЕ, тогаш проверете дали забот Ве боли кога ќе ставите ладна течност?
Ако ве боли на ладно, јавете се телефонски на својот матичен стоматолог за понатамошни инструкции. Ако не ве боли на ладно, тогаш постапете како под точка 1.
👉Во сите случаи земете аналгетик по потреба или највеќе на 8 часа.
📞Доколку ништо од ова не помага, јавете се телефонски на 078596076
_________

[03/30/20]   Почитувани пациенти,

Ве известуваме дека поради епидемијата со вирусот COVID-19, Министерството за здравство донесе Одлука за привремено мирување на Стоматолошките ординации и следствено, ДЕНТИМ нема да работи до добивање на следни насоки.
Во случај на итни состојби:
- силна забоболка која трае
- потечен заб
- крварење од устата кое не престанува
- скршеници на вилиците и забите,
треба да се јавите на телефон кај својот матичен стоматолог, кој ќе Ви закаже термин во ИТНАТА СТОМАТОЛОШКА СЛУЖБА и ќе Ви го соопшти терминот.

Се надеваме дека кризата брзо ќе заврши и ќе можеме да се вратиме на нормален режим на работа за повторно да креираме УБАВИ НАСМЕВКИ!

Др. Милена Трифуноска
📞 078596076

Наведениот телефонски број ќе биде достапен секој ден 08:00 до 20:00 часот.

#stayhome #staysafe #останидома

#седидома за доброто на сите нас.

Денес е Светски ден на оралното здравје!
И покрај тоа, на овој ден јавното здравје добива целосен приоритет. Апелираме до сите да останете дома и притоа да не заборавате на личната хигиена, а воедно одржувајте ја и оралната хигиена, која е од еднакво значење со општата.
Често мијте ги рацете, #СедетеДома и слушајте ги препораките на Светската здравствена организација и Министерството за здравство!

It's #WorldOralHealthDay!
Nevertheless, today public health is given full priority. We urge everyone to stay at home and not forget about their personal hygiene, while maintaining oral hygiene, which is of equal importance.
Wash your hands often, #StayHome and listen to the recommendations of the #WHO - World Health Organization and the Ministry of Health!

zdravstvo.gov.mk

Министерство за Здравство – Министерство за Здравство

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Со оглед на препораките на Министерството за здравство на Република Македонија и СЗО, во нашата ординација ќе се примаат само пациенти БЕЗ следниве симптоми :

-настинка
-зголемена телесна температура,
-кашлица,
-забрзано и скратено дишење,
како и пациенти кои биле во контакт со лица од кризните региони или заразени со COVID-19 до пред 14 дена!!

Пациентите со акутна болка, а присутни симптоми од горенаведените, да се јават за консултација и упатства.

Пред влез во ординација ЗАДОЛЖИТЕЛНО измијте ги рацете во тоалет, триејќи ги рацете со вода и сапун минимум 20 секунди и користете го дезинфициенсот!

Непотребно не допирајте површини во ординацијата.

Нашата ординација ги спроведува сите досега потребни мерки во спречувањето на ширење на инфективни заболувања и актуелниот COVID-19.

За подетални информации за актуелната состојба,информирајте на веб страните на Министерството за здравство и Светската здравствена организација :

www.zdravstvo.gov.mk
www.who.int

zdravstvo.gov.mk МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ: НИТУ ЕДЕН ПАЦИЕНТ СО МАЛИГНА БОЛЕСТ НЕ САМО ЗА ПРОЦЕСОТ НА ЛЕКУВАЊЕ, ТУКУ И ЗА КОНТРОЛНИ ПРЕГЛЕДИ СЕГА НЕ ПЛАЌА ПАРТИЦИПАЦИЈА Министерот за здр....

Среќен празник дами!
Останете насмеани, самоуверени и среќни!

8 march
International woman's day

Want your business to be the top-listed Dentist in Bitola?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Address


Ul. Car Samoil Br. 75 Viola Beauty Center
Bitola
7000

Opening Hours

Monday 10:00 - 18:00
Tuesday 10:00 - 18:00
Wednesday 10:00 - 18:00
Thursday 10:00 - 18:00
Friday 10:00 - 18:00
Other General Dentists in Bitola (show all)
Елена-Дент Елена-Дент
Михајло Андоновски бр.1(средно техничко училиште)
Bitola, 7000

Te-Dent8 Stomatoloska Ordinacija Te-Dent8 Stomatoloska Ordinacija
St.lerinska 33\8 (vo Oblasta Pozadi" Astra"market)
Bitola, 7000

Stomatoloska Ordinacija Te-dent8

Smile Up Freely Smile Up Freely
Ulica Partizanska, Bitola, F. Yugoslav Repub. Of Macedonia
Bitola, 7000

Smile Up Freely Η υψηλή ποιότητα συναντά την Σωστή τιμή

RENDEVSKI Dental Clinic RENDEVSKI Dental Clinic
Ruza Delceva 32
Bitola, 7000

Welcome to the Official page of RENDEVSKI Dental Clinic

LjuboDent/ЉубоДент LjuboDent/ЉубоДент
Bul. 1-vi Maj Br.54
Bitola, 7000

Стоматолошка ординација

PZU Elite Dental PZU Elite Dental
Ulica Lerinska
Bitola, 7000

Приватна ординација по општа стоматологија

Stomatoloska ordinacija Dr Sekulovski Stomatoloska ordinacija Dr Sekulovski
Nikola Tesla 84a
Bitola, 7000

Estetska i restavrativna stomatologija, endodoncija,protetika, preventivna stomatologija,parodontologija i oralna hirurgija.

Dental Art Stojkovski-zabotehnicka laboratorija Dental Art Stojkovski-zabotehnicka laboratorija
Ul"15ti MAJ" 4/1/66
Bitola, 7000

PZU Dentarius PZU Dentarius
Kiril I Metodij 15
Bitola, 7000

Стоматолошка ординација Dental office Oδοντίατρος

PZU Mihajlovski PZU Mihajlovski
Bonde Skerlevski 10
Bitola, 7000

Специјалистишка ординација по општа стоматологија и ортодонција

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C