PZU D-r Shtrkovski

ПЗУ Д-р. Штрковски, представува здравствена установа која нуди услуги од областа на стоматологијата. Стоматолошка ординација Д-р. Штрковски

Operating as usual

09/11/2021

Life is always better with a smile 😃

Life is always better with a smile 😃

16/10/2021

Изработка на метал керамички мост ( порцелан ) со идентична боја како и природните заби 😃

Изработка на метал керамички мост ( порцелан ) со идентична боја како и природните заби 😃

04/09/2021

🪄🪄sometimes we need a little magic 🪄🪄

🪄🪄sometimes we need a little magic 🪄🪄

30/06/2021

🌟porcelain fused to metal crowns 🌟( circular bridge - upper jaw )
🌟металкерамички циркуларен мост во горна вилица🌟

🌟porcelain fused to metal crowns 🌟( circular bridge - upper jaw )
🌟металкерамички циркуларен мост во горна вилица🌟

02/05/2021
30/04/2021

Нова насмевка 😃

Нова насмевка 😃

05/04/2021

🌟Уште една успешна работа🌟
🌟Уште една нова насмевка🌟

🌟Уште една успешна работа🌟
🌟Уште една нова насмевка🌟

20/02/2021

Еднострана беззабост во вилица?
Недостаток на заби за правилна исхрана?
Решение ?
🌟 ЗАБНИ ИМПЛАНТИ 🌟

04/01/2021

🎉Нова година - нови предизвици 🎉
1. Забни импланти на штрафење
2. Повеќеслојна целосна циркониа
3. Нова насмевка 😃

🎉New year - new challenge 🎉
1. Dental implants - screw retained
2. Multilayered Translucent zirconia crowns
3. New smile 😃

SYTON 7 STAR - Something new 😃

[12/31/20]   Драги пациенти, драги пријатели, во новата бидете исполнети со љубов , среќа а пред се здравје а за тоа славете со вашите најблиски😃

СРЕЌНА НОВА 2021

18/12/2020

😃 PORCELAIN CROWNS 😃

16/12/2020

Функцијата и естетиката во стоматологијата представуваат една целина 🙂

Повеќеслојна проѕирна соло циркониум навлака
😃
( Multilayered Translucent Solo Zirconia Crown )
😃

#zirconiacrown #esteticadental #bestsolution

08/12/2020

Металкерамика - идеално решение за нова насмевка 😃😃😃

#porcelaincrowns #teamwork #dentalclinic #newsmile #everydaychallenge

05/12/2020

.
Porcelain fused to metal crowns 😃
( upper jaw )

20/10/2020

New challenge!!!
Забни импланти - Совршено решение за еднострана беззабост 😃.

#dentalimplants #screwretained #porcelain #teamwork

16/08/2020

😃Насмевка и функција 😃

03/07/2020

Стоматолошка ординација ПЗУ Д-р Штрkовски

1. Изработка на металкерамички мост во
комбинација со визил протеза во долна
викица
2. Изработка на тотална протеза во горна
вилица
3. Нова насмевка на пациентката 😃😃😃

09/06/2020

Everyone deserves a beautiful smile 😃😃😃

( porcelain fused to metal crowns )

05/06/2020

[05/24/20]   Тимот на стоматолошката ординација ПЗУ Д-р Штрковски на сите припадници на Муслиманската вероисповед им го честита празникот Бајрам. За многу години !!!

12/05/2020

Почитувани пациенти,
Covid-19 пандемијата измени многу работи во начинот на нашето секојдневно живеење,па и регуларните посети на стоматолог.

После два месеци мирување повторно почнувме со работа на 13.5.2020 ( Среда ).

Ние како одговорна стоматолошка ординација превземаме дополнителни чекори за ваша и наша заштита.

Што да очекувате на вашата следна посета:

➡️Закажувањето на термини ќе се одвива по телефон или на социјалните мрежи,нема да бидат примани пациенти кои нема да бидат претходно најавени.Во текот на закажувањето ќе ви бидат постават неколку прашања поврзани со вашата здравствена состојба.
➡️Пациентите да доаѓаат без придужба,ќе се прави исклучок само за деца до 12 години,каде е дозволено да е присутен еден родител.
➡️При влез во ординацијата ќе треба да го следите протоколот за дезинфекција.
➡️Не заборавајте да носите маски за време на вашата посета.
➡️Стоматологот ќе користи поинаква заштитна опрема од онаа која се користеше на претходните посети. Тоа може да вклучува различни маски, штитници за лице, наметки и очила.

Откако ќе заврши посетата, персоналот темелно ќе го исчисти просторот каде се вршела интервенцијата со средства за дезинфекција, кои се ефикасни и против корона вирусот, за да се подготви следниот пациент.

Закажете ги вашите стоматолошки прегледи и процедури кои се веќе започнати,а ние ќе се погрижиме вашата посета да биде што е можно побезбедна за сите.

Како одговорни граѓани заедно ќе се погрижиме за здравјето на сите.

Со почит, тимот на ПЗУ Д-р Штрковски

Контакт телефон
☎️ 078339412

10/05/2020

missing old days.... we will be back soon 💪💪💪

[04/18/20]   Тимот од стоматолошката ординација ПЗУ Д-р Штрковски ви ги честита велигденските празници и ви посакува здравје, среќа, мир и љубов во секој дом.

Христос воскресе!!!

[03/30/20]   Почитувани пациенти,

Ве известуваме дека поради епидемијата со вирусот COVID-19, Министерството за здравство донесе Одлука за привремено мирување на Стоматолошките ординации, поради тоа ве известуваме дека ПЗУ Д-р Штрковски нема да работи до добивање на следни насоки.
Во случај на итни состојби:
- силна забоболка која трае
- оток
- крварење од устата кое не престанува
- скршеници на вилиците и забите,
Ве замолуваме да не исконтактирате на долунаведениот контакт број за да можиме како ваш матичен стоматолог да ви помогнеме при проследувањето до ИТНАТА СТОМАТОЛОШКА СЛУЖБА во здравствениот дом ( уред ) Битола.

Достапни сме секој работен ден од 8:00 до 20:00ч.

Ви благодариме на вашето разбирање и ве замолуваме да останите дома и бидете одговорни за вашето и здравјето на вашите најблиски.

Со почит,

ПЗУ Д-р Штрковски

📞 078339412

[03/13/20]   ИЗВЕСТУВАЊЕ:
Според последните насоки од Министерството за здравство и СЗО околу COVID-19 во нашата ординација ќе се примаат само итни пациенти со акутна болка,додека пациентите кои имаат симптоми на настинка,зголемена телесна температура,кашлица,забрзано(скратено)дишење да се јават за консултација и упатства,како и пациентите кои биле во контакт со лица од кризните региони или заразени со COVID-19 до пред 14 дена!!

Благодариме на разбирањето.

14/02/2020

PZU D-r Shtrkovski

Lower mouth rehabilitation with porcelain fused to metal bridges 😉 ( same color )

14/02/2020

Lower mouth rehabilitation with porcelain fused to metal bridges 😉 ( same color )

17/01/2020

Korekcija na obraten preklop i podignuvanje na zagrziz kaj pacientka so abradirani i plombirani zabi 😃😃😃

( metalkeramicka konstrukcija - porcelan )

[12/31/19]   Dragi pacienti, Timot od stomatoloshkata ordinacija PZU D-r Shtrkovski vi posakuva SREKNA NOVA 2020 godina i srekni praznici🥂🥂🥂

19/11/2019

Stomatologijata ni ovozmozuva obnova na celiot dzvakalen sistem i negovo osposbuvanje za ishrana ( koja ni predstavuva i primarna cel ). Funkcijata i estetikata predstavuvaat edna celina.

Timot od pzu D-r Shtrkovski kaj pacientot se odluci za :
Izrabotka na porcelanski mostovi( kombinacija od stari i novi ) vo gorna vilica.
Izrabotka na porcelanski mostovi vo kombinacija so vizil proteza so atechmeni vo dolna vilica.

Najdobar odgovor za uspeshno zavrshenata rabota e povtornata nasmevka na pcientot 😃

[03/08/19]   Timot od Stomatoloshkata ordinacija PZU D-r Shtrkovski na pripadnickite na ponezniot pol im cestita Srekjen 8 mi Mart

[12/31/18]   Srekna Nova 2019 godina i Srekni praznici vi posakuva PZU D-r Shtrkovski

06/12/2018

I love this game ;)

18/08/2018

Секој заслужува поубава насмевка 💪 😄

[04/08/18]   Srekni veligdenski praznici vi posakuva stomatoloshkata ordinacija PZU D-r Shtrkovski. HRISTOS VOSKRESE, za mnogu godini

Videos (show all)

Стоматолошка ординација ПЗУ Д-р Штрkовски

Location

Category

Telephone

Address


Marijan Bozinovski 33
Bitol
7000

Opening Hours

Monday 09:00 - 18:00
Tuesday 09:00 - 18:00
Wednesday 09:00 - 18:00
Thursday 09:00 - 18:00
Friday 09:00 - 18:00
Saturday 09:00 - 13:00
Other General Dentists in Bitol (show all)
Stomatološka ordinacija D-r Dinevski Stomatološka ordinacija D-r Dinevski
Dovledzik 116
Bitol, 7000

Хирургија, протетика, лечење на заби, пломби, белеење, импланти - бренд Alpha - Bio Tec

AA Dental AA Dental
Cane Vasilev 3
Bitol, 7000

Стоматолошка ординација ПЗУ Маестро-Дент Стоматолошка ординација ПЗУ Маестро-Дент
Smilevski Kongres 19
Bitol, 7000

Стоматолошка ординација по општа стоматологија ПЗУ Маестро-Дент Д-р Ферди Адемоски

PZU Prodent PZU Prodent
Kanino Br.4
Bitol, 7000

PZU Kulevski PZU Kulevski
Filip II Makedonski, Br.35, Stan 1
Bitol, 7000

00389 78 561 430 00389 71 249 523

D-r Tomislav Vasilevski D-r Tomislav Vasilevski
Ul.Lavchanska Korija Br.3
Bitol, 7000

МИКРОСКОПСКО НАЈСОВРЕМЕНО ПЛОМБИРАЊЕ И ЛЕКУВАЊЕ НА КОРЕНСКИ КАНАЛИ

PZU Vizija-Dent Dr Mitko Gizdovski PZU Vizija-Dent Dr Mitko Gizdovski
Gorno Orizari
Bitol, 7000

stomatoloshka ordinacija po opshta stomatologija

Dental Care Bakrevski Dental Care Bakrevski
Kliment Ohridski 27 (Pelagonka 2)
Bitol, 7000

Стоматолошка ординација со најсовремена опрема предводена од Д-р Бакревски Горан.